Rendesia e ndeshjes se neserme me Partizanin eshte e madhe sepse mund te vendose shume gjera per te ardhmen. Si rrjedhoje skuadra shkodrane eshte grumbulluar ne prag te saj.

Pasditen e sotme ekipi pasi ka kryer stervitjen e fundit eshte nisur drejt Barbullushit ku eshte akomoduar ne ambjentet e “Gardenland Resort”.

Kuqeblute do te qendrojne aty deri neser rreth ores 15:00 kur dhe do te marrin rrugen per ne stadiumin “Loro Boriçi” ku do te luajne sfiden ndaj te kuqve.

Drejtuesit e klubit jane duke i qendruar shume prane skuadres dhe duke ia plotesuar te gjithe kerkesat dhe ne fakt ajo ia ka shperblyer deri tani sepse rezultatet e saj ne keto jave te para kane qene shume te mira.

Ajo qe presin te gjithe tashme eshte nje fitore edhe neser ndaj Partizanit, çka do te bente qe diferenca me nje tjeter rival te rritej edhe me shume dhe perpos kesaj, skuadra do te vazhdonte te ruante vendin e pare ne renditje./SHKODRA-SPORT.COM/