Vllaznia e femrave ka fituar nje tjeter ndeshje ne kampionat dhe vazhdon te kryesoje e vetme renditjen pas javes se peste, me pike te plota-15.

Pasditen e sotme ajo ka luajtur ne Kamez ndaj ekipit te Kinostudios me te cilin ka fituar me rezultatin e thelle 9-2. Takimi eshte dominuar nga vajzat kuqeblu te cilat nuk e vune per asnje moment ne dyshim fitoren.

Ne pjesen e pare ata kane shenuar plot 5 gola, ku autore te tyre jane Megi Doçi dy here dhe po kaq gola ka shenuar edhe Esi Lufo ndersa ka derguar topin ne rrjete edhe mesfushorja Vanesa Levenaj.

Ne fillimin e pjeses se dyte Kinostudo ka fituar nje 11-metersh qe eshte kthyer ne gol nga Lulaj e me pas kane ardhur kater gola per Vllaznine. I pari mban firmen e Luçije Gjinit ndersa tre te tjere jane shenuar serish nga Doçi e cila ne kete ndeshje ka shenuar plot 5 gola.

Ne fund te takimit vendaset kane shenuar edhe nje gol tjeter me ane te Locit dhe keshtu eshte mbyllur gjithçka me fitoren 9-2 te Vllaznise. Kjo e fundit vazhdon te fitoje nderkohe qe dy golat e pesuar sot, kane qene te paret e pesuar prej saj ne kete kampionat kur golaverazhi i saj tani eshte 30-2./SHKODRA-SPORT.COM/