Zbardhet formacioni me te cilin do te luaje Vllaznia ne ndeshjen e sotme ndaj Partizanit. Trajneri Brdaric ka vendosur te beje dy ndryshime ne krahasim me ndeshjen e kaluar ndaj Kastriotit.

Ndryshime keto qe do te jene ne mbrojtje dhe sulm. Ne prapavije ne vend te Shehit do te luaje Adili ndersa ne manovren sulmuese ne vend te Dunges do te jete Ardit Hoxhaj.

Pjesa tjeter do te jete e njejta. Duke filluar nga portieri Zogovic, nderkohe qe ne mbrotjje do te luhet me kater lojtare e pikerisht me Gurishten, Adilin, Imamin dhe Isaevskin.

Katershja e mesfushes do te jete e perbere nga Krymi, Marku, Jonuzi dhe Imeri ndersa dyshja e sulmit do te formohet nga A.Hoxhaj dhe Dilaver.

Vllaznia me kete formacion do te kerkoje fitoren ndaj te kuqve ne ndeshjen qe do te startoje ne oren 16.45.