Afrimi i periudhes se rihapjes te merkatos ka vene ne levizje drejtuesit e Vllaznise te cilet kane bere edhe planet e levizjeve qe duan te realizojne.

Sponsori Xhaferi dhe drejtues te tjere te klubit kane nisur te mendojne per lojtaret qe do te veshin fanellen kuqeblu ne janar, por ne fakt do te kete edhe largime.

Pak dite me pare kemi shkruar qe lojtari i pare i cili mund te largohet eshte gjermano- kongolezi Christopher Mandiangu qe per shkak demtimi nuk ka luajtur asnje minute ne kampionat me Vllaznine.

Perpos tij kemi edhe nje tjeter largim te sigurte. Behet fjale per sulmuesin moldav Eugeniu Sidorenco. Atij i mbaron kontrata me 31 dhjetor dhe drejtuesit nuk kane nder mend te rinovojne me te.

Vete lojtari nuk eshte preferuar prej kohesh nga stafi teknik dhe si rrjedhoje nuk eshte ne planet e trajneri Brdariç per pjesen e mbetur te sezonit, prandaj nuk pritet te kete rinovim te kontrates me te./SHKODRA-SPORT.COM/