Vllaznia ka nisur punen per merkaton e janarit por ne fakt levizjet e para i ka bere qe ne shtator. Pikerisht atehere kur ajo firmosi me mbrojtesin shkodran Abdurrahman Fangaj duke “e prenotuar” per pjesen e dyte te sezonit.

Me futbollistin 23 vjeçar shkodran eshte firmosur nje kontrate afatgjate dhe kuptohet qe drejtuesit besojne ne aftesite e ketij lojtari, aftesi qe i ka treguar me se miri ne kater sezonet qe ai ka qene pjese e Laçit.

Por Fangaj me pare duhet te kape formen me te mire fizike sepse siç dihet ai vjen nga nje nderhyrje kirurgjikale ne gjurin e tij te majte.

Si rrjedhoje, ai ka nisur punen per rikthimin aty ku duhet dhe ka nisur stervitjen. Kuptohet qe per fillim do te kete nje stervitje te lehte shoqeruar me vrapime normale dhe mendohet qe ne janar pastaj te bashkohet ne stervitje me ekipin.

Fangaj bisedon çdo dite me stafin teknik dhe ate mjekesor teksa keshillohet me ta per çdo gje qe ka te beje me te ardhmen dhe padyshim qe konsiderohet nje element i rendesishem per pjesen e dyte te sezonit./SHKODRA-SPORT.COM/