Ada rikthehet tek fitorja ne kampionat teksa pasditen e sotme ka fituar 1-0 ndaj Ilirise se Fushe- Krujes. Protagonisti kryesor i ketij suksesi, eshte ai, i zakonshmi, sulmuesi Ardi Frroku.

Ka shenuar ne minuten e 40-te te ndeshjes golin e vetem, ate qe i dha fitoren 1-0 velipojakeve ndaj fushe-krujasve sepse me pas, pavaresisht perpjekjeve te te dy ekipeve, nuk ka patur gol tjeter.

Me kete fitore, Ada eshte ngjitur ne kuoten e 8 pikeve dhe tashme ndan vendin e tete, nente dhe dhjete bashke me Ilirine dhe Internacionalin.

Ajo qe vlen per t’u permendur eshte se Ada deri me tani ka shenuar 8 gola ne 7 ndeshjet e luajtura, nderkohe qe 6 gola i ka shenuar i njejti futbollist: Ardi Frroku.

Nje tregues ky qe sulmuesi 24 vjeçar eshte nje pike shume e forte e ketij ekipi dhe nese Ada ka marre kaq pike deri me tani, kjo ka ardhur edhe si merite e golave te shenuar pikerisht nga ky lojtar.