Covid-19 eshte gjithnje e me shume prezent tashme edhe ne futboll dhe jane jo te pakta rastet qe njerez te kesaj fushe jane prekur nga ky virus.

I rradhes qe eshte prekur me te, eshte presidenti i klubit te futbollit “Ada” e Velipojes Alfred Pjetri. Prej disa ditesh ai ka ndjere shqetesime dhe per rrjedhoje eshte karantinuar duke marre edhe mjekimin e duhur.

Nga sa behet e ditur, ne ditet e para Pjetri ka patur jo pak shqetesime por me kalimin e diteve gjendja e tij ka ardhur duke u permiresuar dhe tashme po shkon drejt normalizimit.

Ne keto kushte, ai ka munguar ne dy ndeshjet e fundit te ketij ekipi, nderkohe qe futbollistet dhe stafi teknik i Ades fitoren e sotme ndaj Ilirise ia kane dedikuar pikerisht atij.

Nje fitore ne shifrat 1-0, fale golit te shenuar nga futbollisti Ardi Frroku, por qe ka qene shume e vlefshme sepse i ka dhene tre pike te rendesishme Ades./SHKODRA-SPORT.COM/