Skerdi Bejzade është nga ata që i thotë gjërat si i mendon, pa shumë filtra dhe pa shumë drojë se mos mërzit ndokënd. Në një koment te bere ne nje artikull te “Shkodra Sport”, ish-sulmuesi i shquar i Partizanit, Vllaznisë dhe Elbasanit bën një skaner të kampionatit dhe ndalet edhe tek Vllaznia.

“Do doja të dilte kampion Vllaznia, apo Partizani. Por shoh Kukësin si skuadrën kampione në fund të sezonit, me çfarë kam parë deri tani. Gjithsesi, ka ende kohë, rruga është shumë e gjatë”- eshte shprehur fillimisht ai.

Por ish- sulmuesi ka edhe nje mesazh tjeter per shkodranet, te cileve u uron nderkohe qe ne dy ndeshjet e fundit te ketij viti do te marre 4 ose 6 pike, per t’u mbyllur gojen te gjitheve.

“Edhe keto 2 ndeshje me fitore 6 pike ose 4 pike do i mbushet mendja disa tjereve qe Vllaznia eshte favorite kete vit per ta fituar kampionatin.

I vetmi problem do jene aleancat qe do bejne ekipet ne fund edhe arbitrimi”- ka shkruar Bejzade dhe ne fakt mund te kete te drejte./SHKODRA-SPORT.COM/