Ndeshjet e javes se 10-te te Kategorise Superiore qe u zhvilluan diten e sotme i kane lene vendin tashme ndeshjeve te javes se 11-te te cilat do te luhen ne fundjave. Konkretisht te dielen, diten ne te cilen do te luhen te 5 ndeshjet e javes.

Sipas kalendarit te caktuar nga Sektori i Garave prane Federates Shqiptare te Futbollit, ndeshja Vllaznia- Skenderbeu do te luhet kete dite ne oren 13:45 ne stadiumin “Loro Boriçi”.

Do te jete nje ndeshje shume e rendesishme sepse ne rast fitoreje te Vllaznise, ajo do te shpallet qe kete dite zyrtarisht “kampione dimri” sepse do te kete se paku 5 pike me shume se skuadra e vendit te dyte.

Po ne kuadrin e kesaj jave, nje ndeshje shume interesante do te luhet ne Durres, ajo ne mes Teutes dhe Tiranes, e po kaq interesante do te jete edhe sfida ne mes Partizanit dhe Kukesit.

Dy ndeshjet e tjera qe permbyllin kalendarin e javes se 11-te do te jene ato Kastrioti- Laçi dhe Bylis- Apolonia. Java e 11-te do t’i lere vendin me pas asaj te 12-tes qe do te zhvillohet te merkuren e ardshme dhe qe do te mbylle kete vit./SHKODRA-SPORT.COM/