Pas ndeshjes me Laçin dhe humbjes 0-1, tifoze te ndryshem reaguan ndaj Vllaznise dhe kjo e beri ate te postonte nje status kunder tyre teksa i thoshte te vazhdonin te flisnin se skuadra ishte serish ne vend te pare.

Shqiptari i Maqedonise se Veriut, mbrojtesi Mevlan Adili, permes nje tjeter statusi ka reaguar edhe sot ne rrjetet sociale, pikerisht pas fitores 1-0 ne Fier ndaj Apolonise, me te cilen ekipin shkodran e ka çuar ne 5 pike diferencen me ndjekesin me te afert.

Ashtu si presidenti Xhaferi qe shkruante: “Gure, gure behet kalaja”, edhe mbrojtesi i kuqebluve nuk ka dashur “te fluturoje” por ka perdoruar nje shprehje ne gjuhen turke por qe perdoret ne shqip teksa shkruan: “Avash- avash”.

Bashke me keto dy fjale ka vendosur edhe 7 shenja suksesi qe perkojne me 7 fitoret e Vllaznise deri tani ne kampionat te cilat e kane çuar kete skuader ne vendin e pare.

Por sakaq, bashke me kete ai ka postuar nje foto te bere pikerisht pas ndeshjes se sotme e ne te ai eshte bashke me portierin Bojan Zogoviç.

Ndoshta edhe per te treguar se pavaresisht ndonje kritike te marre pas ndeshjes me Laçin, ai vazhdon te jete nje pike e forte e skuadres e kete e tregoi edhe sot kur u tregua ne formen e duhur dhe sidomos ne rastin e Repajt, shpetoi porten kuqeblu nga nje gol i sigurte./SHKODRA-SPORT.COM/