Kategoria Superiore do të zhvillojë sot javën e 10 të saj. Ndeshjet do të zhvillohen me dy orare. Në 13:45 do të luhen paralelisht katër duele.

Në “Selman Stërmasi”, Partizani do të presë Kastriotin, Laçi luan në shtëpi me Bylisin, ndërsa Teuta udhëton drejt Korçës në përballje me Skënderbeun.

Vllaznia kryesuese luan me Apoloninë në transfertë, ndërsa Tirana dhe Kukësi do të ndeshen në “Elbasan Arena” duke nisur nga 16:45.

Ndeshja mes verilindorëve dhe kampionëve në fuqi është kryendeshja ne javës, teksa në fazën e parë Tirana fitoi me dy gola të Najdovskit, në sfidën që u luajt në stadiumin e Korçës.

Sot, Superliga shqiptare – Java 10

13:45

Skënderbeu – Teuta

Apolonia – Vllaznia

Laçi – Bylis

Partizani – Kastrioti

16:45

Kukësi – Tirana