Pas fitores se djehsme me Apolonine, ekipi i Vllaznise sot nuk ka zbritur ne fushen e stervitjes sepse futbollistet kane lene te lire per te zhvilluar nje stervitje relaksuese ne pishine dhe ne sallen e forces.

Nga neser nderkohe skuadra do te fokusohet maksimalisht tek sfida e se dieles me Skenderbeun, sfide kjo qe do te luhet ne stadiumin “Loro Boriçi” te Shkodres.

Por ne prag te kesaj ndeshje, per stafin teknik ka lajme te mira sepse te pakten dy prej lojtareve qe munguan ne Fier, do te kthehen per te luajtur.

Behet fjale per mbrojtesin Eni Imami dhe mesfushorin Ardit Krymi. Ata te dy ishin te skualifikuar me kartona dhe tashme i kane shlyer, çka do te thote se do te mundet te luajne kete jave.

Ne pritje per t’u rikuperuar eshte edhe braziliani Victor da Silva dhe kjo do te ishte diçka e mire per stafin teknik sepse do te kishte me shume alternativa ne dispozicion.

Megjithate trajneri Brdariç eshte nga ata qe nuk ankohet per kete gje dhe ka besim tek te gjithe lojtaret qe stervit, megjithate t’i kesh ne dispozicion te gjithe lojtaret, nuk eshte keq./SHKODRA-SPORT.COM/