Tek Vllaznia kane nisur levizjet per merkaton e janarit dhe forcimin e skuadres me lojtare te tjere cilesore, por ne fakt stafi teknik dhe futbollistet aktuale jane te perqendruar maksimalisht tek dy sfidat e mbetura te ketij viti.

Pikerisht tek ndeshjet me Skenderbeun qe do te luhet te dielen ne Shkoder dhe pastaj ate me Tiranen qe do te luhet ne kryeqytet nje dite para nderrimit te viteve.

Kuqeblute do te tentojne te marrin 6 piket e plota, por edhe me kater nuk do ishte keq sepse do te ruanin pozitat e tyre ne krye te renditjes.

Sakaq drejtuesit duan t’ia shtojne alternativat stafit teknik sepse vetem keshtu objektivat behen edhe me te arritshem sepse kuptohet qe kampionati sa vjen e veshtiresohet tashme.

Vllaznia ka bere mire deri tani teksa kryeson renditjen pas javes se 10-te te kampionatit duke qene e shkeputur 5 pike nga skuadra e vendit te dyte./SHKODRA-SPORT.COM/