Ne Shkoder jane duke e vleresuar ne maksimum gjendjen e mire qe po kalon Vllaznia, e shoqeruar me vendin e pare ne renditje edhe pas javes se 10-te te kampionatit.

Per rrjedhoje, drejtuesit e klubit po i qendrojne afer skuadres ne te gjitha drejtimet duke u munduar t’ia plotesojne te gjitha kerkesat stafit teknik.

Per kete arsye, edhe ne pragndeshjen me Skenderbeun, ajo eshte grumbulluar serish. Dhe destinacioni eshte i njejti: Gardenland Resort ne Barbullush.

Ne oret e para te mbrojtjes, ekipi ka lene Shkodres per te marre rrugen drejt ketij destinacioni ku do te qendrojne deri ne mesditen e neserme, periudhe kur do te niset per ne stadium per te luajtur me Skenderbeun ne oren 13.45 ne stadiumin “Loro Boriçi”./SHKODRA-SPORT.COM/