Nga Andi GJURGJEJ

Te merkuren rikthehet te luhet “klasikja” e Shqiperise, Tirana – Vllaznia. E pres me shume interes se si do paraqitet Vllaznia ne kete ndeshje te fund vitit, ku deshira eshte e madhe per te marre fitoren e radhes dhe per ta mbyll suksesshem vitin 2020.

Ne çdo perballje mes ketyre dy ekipeve ikone te kampionatit shqiptar jane prodhuar emocione te forta kur duelonin bashke per titullin kampion 11 vite me pare por edhe per mbijetesen ne Superlige para 3 vitesh ku Tirana do binte nga kategoria.

Optimizmi eshte i larte ne kampin kuqeblu ku Vllaznia do shfaqet ne fushen e lojes vetem per 3 pike.

Mendoj se trajneri Brdariç nuk duhet te beje ndryshime ne formacion krahas te ndonje demtimi te mundshem. Duhet te jete i njejti formacion, ai qe arriti t’i shenoje Skenderbeut plot 5 gola.

Sponsori Xhaferi eshte shprehur dje se Vllaznia do te konkurroje kedo qe i del perpara. Jemi ndeshur me te gjitha ekipet e Superliges dhe ja dime forcen qe ka çdo kundershtar.

Ne kete prizem Vllaznia do dije t’i vleresoje maksimalisht. Si perfundim mbetet te thuhet ishalla na prin Zoti mbare dhe gjithashtu te kemi fatin me vete