Lionel Mesi rikthehet në Spanjë ditën e sotme nga Argjentina duke përshpejtuar pushimet e tij vetëm për Barcelonën.

Ylli argjentinas udhëton me Charterin e tij privat për të qenë pranë skuadrës së tij në ndeshjen që katalanasit do të zhvillojnë ndaj Eibarit.

Mesi i cili ka qenë i lidhur shumë me një transferim tek Interi, Mançester Siti dhe PSG, të paktën për këtë sezon “pleshti” i premton besnikëri blaugranave.