17 gola në 4 ndeshjet e orës 13:45 të javës së 12-të të Kategorisë Superiore. Një kartolinë mjaft e bukur për këtë fundvit tepër të vështirë.

Spikasin triumfet e Skënderbeut dhe Apolonisë në shtëpi, si dhe suksesi i Laçit të Shpëtim Duros përballë Partizanit. Sfida tjetër mes Tiranës dhe Vllaznisë u mbyll në barazim 1-1.

REZULTATET:

SKËNDERBEU-BYLIS 4-3

Mensah 23′ , Qaqi 36′ , Taipi 47′ , Berisha 76′ / Murataj 30′, Carkanji 56′ , Beji 58′

APOLONIA-KASTRIOTI 2-1

Gjata 11′, 90′ / De Silva 9′

TIRANA-VLLAZNIA 1-1

Muçi 13′ / Imeri 79′

LAÇI-PARTIZANI 3-2

Harmon 8′, Mazrekaj 52′, 69′ / Cara 11′, Hyseni ’93