Ecuria e Beselidhjes ne ndeshjet e fundit te ketij viti nuk ka qene ajo e duhura dhe si rrjedhoje drejtuesit e saj jane vene ne levizje per ta perforcuar skuadren me lojtare cilesore ne merkaton e janarit.

Por, para se te mendojne per perforcime, drejtuesit lezhjane kane bere edhe disa largime nga skuadra. Keshtu, eshte larguar perfundimisht portieri Vukashinoviç si dhe dy vellezerit serbe, Çokiç.

Nga ana tjeter, prej disa ditesh ndodhen ne Lezhe dhe kane filluar stervitjen me ekipin tre futbolliste te tjere serbe dhe pikerisht Milanoviç, Milovanoviç dhe Angjelkoviç.

Presidenti Noka ne fakt eshte shprehur se synon te marre edhe lojtare qe luajne aktualisht ne kategorine superiore te futbollit shqiptar.

Beselidhja nuk ka hequr ende dore nga synimi i saj per t’u ngjitur ne Superlige por per ta bere kete gje, kuptohet qe duhet ta forcoje skuadren me lojtare cilesore sepse perberja aktuale nuk ka ofruar shume garanci per arritjen e ketij objektivi./SHKODRA-SPORT.COM/