Gjatë ditës së sotme janë dhuruar shumë gola dhe emocione në javën e 12 të Superiores. Kryendeshja ishte klasikja mes Tiranës dhe Vllaznisë që u nda në shifrat 1-1. Bardheblutë kaluan të parët në avantazh me anë të Muçit që shënoi në minutën e 13 duke kaluar edhe portierin e shkodranëve. Sulmet e shumta të Vllaznisë nuk kanë pasur finalizimin e duhur duke u evituar edhe nga ana e Bekajt.

Dalja me të kuq e Torrasës në minutën e 73 bëri që ekipi i Brdariç të rriste inkursionin sulmues dhe Imeri barazoi me kokë. Një barazim që ka shijen e fitores pasi jo vetëm që Vllaznia del e pamposhtur.

“Kemi shënuar golin e parë, kishim rastet tona për të shënuar edhe golin e dytë. Megjithatë kemi rënë në presionin e kundërshtarit për meritën e Vllaznisë. Këtu ndikon edhe ngarkesa fizike e lojtarëve që ka luajtur shumë ndeshje në pak ditë.

Dua t’i jap një “Bravo” të madhe skuadrës për shpirtin e garës që ka treguar në gjithë këto ndeshje. Tani presim dhurata nga 2021 dhe mund të merrnim më shumë nëse Torasa nuk do të ndëshkohej me të kuq, që sipas jush nuk paska gabuar”.