Mbrojtesi i Vllaznise Mevlan Adili godet serish me batutat dhe komentet e tij. Edhe pas ndeshjes se sotme me Tiranen, e cila u mbyll ne barazim 1-1, mbrojtesi shqiptar i Maqedonise se Veriut, ka perdorur nje batute shume te bukur ne postimin e tij ne rrjetet sociale.

Duke iu referuar komandes “hey siri” qe perdoret ne ipohe ku permes saj kerkohet nje pergjigje nga vete telefoni, edhe mbrojtesi i Vllaznise ben nje pergjigje, qe ne fakt nuk pret telefonin per t’ia kthyer pergjigjen sepse e jep vete ai.

“Hey Siri who is the winter champion?! KF VLLAZNIA” (Hej Siri, kush eshte kampion dimri? KF Vllaznia_.

Shkodranet ne fakt kane arsye pse te gezojne sepse ne 12 jave kampionat kane bere gjithçka mire dhe jo me kot kryesojne renditje duke u shpallur edhe “kampion dimri”.