Kategoria Superiore do të zhvillojë sot javën e 12-të dhe të fundit për këtë vit. Në fushë do të zbresin 10 skuadra në dy orare. Në 13:45 vëmendjen e merr klasikja e Shqipërisë mes Tiranës dhe Vllaznisë që do luhet në “Selman Stërmasi”.

Po në këtë orar, Skënderbeu pret Bylisin, Apolonia luan me Kastriotin dhe Laçi pret Partizanin. Në 16:45 në Elbasan, Kukësi ndeshet me Teutën.

Kategoria Superiore – Java 12-të, e mërkurë 30 dhjetor

13:45

Tirana – Vllaznia

Skënderbeu – Bylis

Apolonia – Kastrioti

Laçi – Partizani

16:45

Kukësi – Teuta