Nata e nderrimit te viteve ka sjelle nje lajm te trishte per ish- kapitenin e Vllaznise, Armir Grima. Ne oret e para te mbremjes ai ka humbur njerin nga njerezit e tij te dashur, pikerisht babane e tij.

Ndoc Grimaj ditet e fundit nuk ka kaluar nje gjendje te mire shendetesore dhe si rrjedhoje sot nuk ia ka dale duke i dhene lamtumiren njerezve te tij te dashur, pikerisht ne moshen 78 vjeçare.

Per trajnerin aktual te kombetares se femrave kjo eshte nje ngjarje e trishte sepse ka humbur njeriun qe ka nje merite te madhe ne ate mbeshtetje te jashtezakonshme per karrieren e tij sportive.

Gazeta “Shkodra Sport” i shpreh ngushellimet Armir Grimes per humbjen e njeriut te tij te dashur dhe i gjendet prane ne keto momente te veshtira!