Ramën Cepele debutoi në Ligën e Kombeve me Kombëtaren e Shqipërisë. Djaloshi 17 vjeçar la moshat e Inter për Hannover në Gjermani, pasi minutat te zikaltërit ishin të pakëta dhe konkurreca për ekipin e parë ishte e madhe.

Calciomercato i ka kushtuar një shkrim djaloshit shqiptar, duke u shprehur se një ditë ai mund të bashkohet me Juventus pas është një fans i bardhezinjve.

“Ndoshta ku i dihet, një ditë Çepele do të luajë për Juventusin që ka thirrur në stadium për të që fëmijë”, shkruan Calciomercato.

Karriera e ketij lojtari ne kete menyre ka nisur ashtu si duhet dhe me siguri qe ne te ardhmen do ta shohim ne nivele te larta duke luajtur.