Ka 5 muaj qe punon e jeton ne Shqiperi por duket se tashme eshte lidhur ngushte me kete vend dhe çdo dite e me teper i ka hyre ne zemer. E kemi fjalen per trajnerin Thomas Brdariç.

Kete e tregon me se miri fakti se ai ka preferuar qe naten e nderrimit te viteve te mos e kaloje ne Gjermani por ka vendosur qe kete feste ta kaloje ne Shqiperi.

E ka bere kete gje bashke me familjaret e tij dhe padyshim qe eshte ndjere mire duke vepruar keshtu sepse tashme çdo dite e me shume po i pelqen ky vend.

Ai eshte serish ne Shkoder dhe pasneser do te nise stervitjen me ekipin duke filluar menjehere nga pergatitjet per ndeshjen e se premtes me Teuten./SHKODRA-SPORT.COM/