Do të startojë në onrë 12:30 përballja mes Interit dhe Krotones, e vlefshme për javën e 15-të Serisë A në Itali. Zikaltërit e Antonio Kontes, do të kërkojnë të marrin kryesimin, teksa kanë një pikë më pak se “kushërinjtë” kryesues të Milan.

Trajneri italian ka vendosur edhe formacionin me të cilin Interi do të kërkojë të vijojë ecurinë pozitive të vitit që u mbyll. Lautaro dhe Lukaku do formojnë dyshen e sulmit zikaltër. Mesfusha është formuar nga tresha Barela-Brozoviç-Vidal, ndërkohë që në krahun e majtë është pozicionuar Eshli Jang.

Formacionet:

Inter: Handanoviç; Shkriniar, De Vraj, Bastoni; Hakimi, Barela, Brozoviç, Vidal, Jang; Lukaku, Lautaro

Krotone: Kordaz; Golemiç, Marrone, Luperto; Pedro Pereira, Molina, Zanelato, Eduardo Henrike, Reca; Riviere, Mesias