E kane te pamundur te jene ne stadium per t’i perkrahur te besuarit e tyre, por tifozet e Vllaznine gjejne menyra nga me te ndryshmet per te qene prane futbollisteve dhe stafit te Vllaznise.

Kur luajne ne Shkoder, shfrytezojne pallatet rreth e qark stadiumit per t’u ngjitur ne tarracat e tyre duke i perkrahur futbollistet jo vetem me brohoritje por edhe me fishekzjarre.

Nderkohe kur luajne jashte qytetit te tyre, tifozet serish mundohen te jene prane skuadres dhe keshtu ka ndodhur edhe ne ndeshjen e fundit me Tiranen.

Nje pjese e tyre kane dale ne dalje te Shkodres, pikerisht ne Beltoje dhe me makina e bori e kane shoqeruar autobuzin e ekipit deri tek stadiumi “Loro Boriçi” ku dhe jane pershendetur me ta.

Kuptohet qe e gjitha eshte nje inisiative e pjestareve te grupimit “Power 12” te cilet keto vitet e fundit jane me te afert se kushdo tjeter me ekipin e Vllaznise dhe kete po e tregojne edhe sivjet kur ai po ben mire ne çdo ndeshje qe luan./SHKODRA-SPORT.COM/