Futbolliati i Teutës, Rustem Hoxha është përzgjedhur si “Mbrojtësi i qendrës më i miri” nga RTSH për vitin që lamë pas. Në fjalën e tij, Hoxha ka treguar edhe sulmuesin më të bezdisshëm duke zgjedhur Ernest Muçin e Tiranës, ndërsa thekson se në Durrës mezi po presin fitimin e titullit.

“Kisha shumë dilema. Klubi kishte objektiv fitimin e një trofeu. Trofeu na rëndoi shumë në anën psikologjike. Gjetëm forcë dhe e kaluam. Nisja e kampionatit ishte e mirë.

Golin në gjysmëfinale ndaj Kukësit e shijova shumë. Në finale nuk e mendoja që do shënoja prap, pro dhe aty shënova. Mendoj se aty jam ndjerë shumë mirë. Mezi e presim fitimin e titullit. Muçi është sulmues “i bezdisshëm”, u shpreh Hoxha. /VipSport/