Eshte perfolur qe mbreme por edhe gjate gjithe dites se sotme dhe goditja e madhe e Vllaznise ne merkato duket se do te jete sulmuesi shkodran Sidrit Guri.

Lojtari qe ka qene pjese e Ostende ne Belgjike, u perfol gjithashtu edhe si mundesi kalimi tek Tirana, por bllokimi i merkatos se bardhebluve ka ndryshuar planet.

Drejtuesit e Vllaznise jane treguar te shpejte dhe si rrjedhoje duket se jane shume akordit me te. Burime prane klubit shkodran bejne te ditur se me te eshte arritur akordi dhe neser mund te behet edhe prezantimi i tij.

Nese kjo eshte e vertete, sigurisht qe do te ishte nje goditje e madhe per Vllaznine e cila do te forcohej ndjeshem ne repartin ofensiv dhe kuptohet qe me kete levizje do te ngroheshin edhe tifozet shkodrane.

Megjithate ende nuk ka asgje zyrtare, ndonese pritet vetem konfirmimi…