Qe prej dites se djeshme dy futbolliste te ekipit Vllaznia U21 jane thirrur ne ekipin e pare dhe kane nisur stervitjen me te.

Behet fjale per dy mesfushoret, Olsi Mali dhe Arlendo Dodani. Kane qene drejtuesit e ekipit te pare te cilet duke pare boshllekun e krijuar nga largimi i disa lojtareve, kane kerkuar t’i zevendesojne ato per momentin me lojtare te rinj.

Dhe stervitja e ketyre diteve do te jete nje prove per ta. Nese Mali e Dodani bindin trajnerin Brdariç, nuk perjashtohet mundesia qe te mbesin ne ekipin e pare.

Por nga ana tjeter behet e ditur se javen e ardhshme do te jene futbolliste te tjere qe do te nisin stervitjen me ekipin e te rriturve te Vllaznise.

Ideja eshte qe te shikohen te gjithe titullaret e ekipit te 21 vjeçareve dhe ata qe bindin, mund te federohen me pas me ekipin e pare./SHKODRA-SPORT.COM/