Ka pak muaj ne Shkoder dhe ne drejtimin e kesaj skuadre e ka kthyer ne me te miren e ketij kampionati.

Rezultatet e jashzakonshme po japin frytet e nje pune te madhe qe Brdariç bashke me stafin e tij ka bere me keto djem ne keto 13 jave kampionat dhe qe po e dergojne Vllaznine aty ku e ka vendin me merite.

Gjerat te Vllaznia deri tani po shkojne mbare e mire dhe çelesi i suksesit eshte puna dhe fryma e mire qe mbizoteron ne ekip dhe padyshim merita te padiskutueshme per keto ka Thomasi.

Mentaliteti qe i eshte ndryshuar ekipit eshte nje tjeter pike ku Brdariç ka arritur sukses te madh.
Ka ndertu nje ekip me lojtare jo me emra te medhenj por qe dijne te luaje fort per 90 minuta dhe duke mos u dorezuar per asnje çast.

Me pare nuk e kishim pare Vllaznine te tille duke bere paraqitje aq brilante dhe kjo realisht na kenaq te gjitheve, dhe ketu natyrisht dallohet dora e trajnerit.

E them me plot bindje, Vllaznia ka patur fat qe ka marre ne ekip nje trajner si Brdariç, nje njeri dhe nje trajner shembull i futbollit shqiptar.