Vllaznia mori fitoren e radhës në kampionat. Shkodranët mposhtë me rezultatin minimal 1-0 Teutën duke I shkaktuar humbjen e parë. I ftuar në emisionin “Sport Neës Plus”, mbrojtësi I Vllaznisë, Eni Imami u shpreh:

“Ne futbollistët marrin zjarr kur themi se jemi për titull e për këtë duam të jemi me këmbë në tokë dhe objektivi jonë është Kupat e Europës.

Kemi qenë gjatë gjithë kësaj kohe kështu dhe duam të vazhdojmë në këtë rrugë. Trajneri na jep liri pasi na thotë që edhe mund të gabojmë në fushë.

Siç ne analizojmë kundërshtarët edhe ata na analizojnë neve. Nuk e kisha menduar që Vllaznia të arrinte deri këtu. Kam provuar tifozët e Kukësit, Tiranës, por këta të Vllaznisë janë më të çmendur pas skuadrës”./newsport/