Futbollisti shkodran Armando Vajushi pritet të ndryshojë skuadër në këtë merkato, teksa mund të rikthehet përsëri në Itali.

Sipas asaj që raporton “Tuttomercatoweb”, sulmuesi shkodran i ka kërkuar drejtuesve të Petrolul ndërprerjen e kontratës, me të cilët u bashkua vetëm një vit më parë.

Thuhet se shqiptari dëshiron një rikthim te Avelino, që militon ën Serinë C dhe për këtë arsye po punon për mbylljen e kontratës me rumunët.

Te Avelino janë gati ti ofrojnë një kontratë 29-vjeccarit, që e shikon me sy të mirë një rikthim në Itali, aty ku më parë ka luajtur edhe për skuadra si Kievo, Livrono dhe Pro Verçeli.