Ne ditet e fundit te dhjetorit te vitit te kaluar ai ka mbyllur kontraten me Vllaznine dhe eshte kthyer ne vendin e tij. Kuqeblute nuk i ofruan rinovim dhe per rrjedhoje sulmuesi Eugeniu Sidorenco u kthye në Moldavi.

Nga samesohet, për momentin lojtari po stërvitet me Milsami Orhei, i cili filloi dje procesin e përgatitjes për pjesën e dytë të kampionatit pas pushimeve të dimrit.

Eugeniu ne nje prononcim te dhene per portalin Moldfootball.com ai ka deklaruar se deshiron te ruaje formën e tij duke u stervitur tek Milsami.

Klubi i fundit i Sidorenco ishte Vllaznia, së cilës iu bashkua në janar të vitit të kaluar. Por nderkohe ai ka deklaruar se për shkak të mosmarrëveshjeve me trajnerin e klubit, mesfushori nuk eshte aktivizuar gjithe keto kohet e fundit./SHKODRA-SPORT.COM/