Ndeshja e neserme ndaj Kukesit eshte shume e rendesishme per Vllaznine. Personalisht e pres me padurim perballjen e neserme, ku Vllaznia edhe kesaj radhe duhet te tregoje “dhembet” dhe te shfaqe edhe njehere pretendimet e ketij sezoni.

Gjithashtu t’u jape edhe nje sinjal tjeter kundershtareve se eshte padyshim ekipi me i mire i ketij kampionati.

Vllaznia eshte ekipi qe momentalisht po i vaksinon te gjitha ekipet e tjera dhe po i fut ne kolaps. Ndonese Kukesi na ka mundur ne Shkoder ne fazen e pare, kete here Vllaznia do tentoje t’i ktheje reston.

Ekipi duket i motivuar dhe trajneri Brdariç eshte optimist per fitore, gje qe e shprehu edhe ne konferencen per shtyp.

Pra mbetet per t’u pare paraqitja e skuadres ne kete perballje tejet te rendesishme. Presim e te shohim…
Andi GJURGJEJ