Pak dite me pare vete lojtari ne nje interviste per “Shkodra Sport” e pranoi se kishte marre nje oferte shume te mire nga nje skuader turke. Ardit Hoxhaj po kalon nje moment shume te mire dhe per rrjedhoje, eshte ne merkato.

Nje gje te tille e ka konfirmuar se fundmi edhe faqja menaxhon te drejtat e marketingut te Klubit te Futbollit Vllaznia.

Ne nje postim te bere pasditen e sotme ne te, konfirmohet oferta e ardhur, por njekohesisht edhe refuzimi i saj.

“Klubi i Futbollit Vllaznia pati një ofertë financiare mjaft të mirë me kushte jashtzakonisht të mira për xhevahirin tonë Ardit Hoxhaj ku asnjë klub dhe asnjë lojtarë në Superligen shqiptare nuk do mendohej dy herë por këmbëngulja e sponsorit Alban Xhaferi dhe karakteri i hekurt i Ardit Hoxhes i thanë PO vazhdimit të projektit për #RikthiminTekSuksesi. VLLAZNIA asht DASHNI”- shkruhet ne kete faqe.