Kupa e Shqipërisë për moshat ka mbërritur deri në fazën e çerekfinaleve. Ekipet kanë mësuar rivalët që do kenë, ku nuk mungojnë sfidat interesante. Te moshat U17, Tirana do përballet me Vorën, ndërsa Partizani gjen Pepan.

Përballje “zjarri” te moshat U19, ku do kemi një derbi mes Partizanit dhe Shkëndijës së Tiranës. Laçi dhe Tirana masin forcat, në kërkim të një suksesi të mundshëm.

Me kete grupmoshe, ne çerekfinale jane edhe dy ekipe shkodrane, Vllaznia dhe KF Shkodra. E para do te ndeshet me ekipin e Internacionalit ndersa e dyta me ate te Shenkollit. Ja kalendari i plote i ndeshjeve te ketij turi:

Çerekfinale për U-17:

Labëria-Shënkolli

Partizani-Pepa

Akademia Futbollit-Brians

Tirana-Vora

Çerekfinale për U-19:

Internacional-Vllaznia

KF Shkodra-Shënkolli

Partizani-Shkëndija Tiranës

Tirana-Laçi