Prej tre ditesh eshte folur e shkruar shume ne media ne lidhje me futbollistin e Vllaznise Ardit Hoxhaj. Ne fillim u tha per nje oferte te Bolusport, sot ne skene ka dale nje tjeter ekip turk ne skene- Samsunspor, por ne fakt sulmuesi vlonjat duket se do te jete pjese e kuqebluve deri ne fund te sezonit.

Ka qene vete lojtari qe diten e sotme, si per t’i dhene nje pergjigje perfundimtare te gjitheve ne lidhje me kete çeshtje, ka postuar nje foto ku ai shfaqet ne ambjentet e stadiumit “Loro Boriçi”.

I veshur me kostumin e stervitjes se Vllaznise, ka postuar pikerisht ne nje vend ku ne sfond eshte logoja e Vllaznise dhe kaq mjafton mesa duket per t’u dhene pergjigje te gjitheve se ai do te vazhdoje te jete serish pjese e kuqebluve.

Sponsori Xhaferi ne fakt pas ndeshjes me Kukesin per mediat e beri te qarte se Hoxhaj nuk do te largohet dhe madje eshte bere rinovimi i kontrates me te.

Kaq mjafton qe bashke edhe me postimin e sotem te lojtarit, per ta konsideruar nje çeshtje te mbyllur largimin e tij nga Shkodra.