Njihet si tifoz i Dinamos, por kohet e fundit duket se ka filluar “t’i pelqeje” Vllaznia. E kemi fjalen per moderatorin e “Procesi Sportiv’ Edi Manushi.

Dhe per ta bere edhe me shume tifoze me kuqeblute, sponsori Xhaferi ka menduar t’i dhuroje atij, por edhe prezantueses tjeter, Alesia Bami, nga nje fanelle te Vllaznise.

E ka bere kete gjate emisionit te mbremshem ku ai ka qene i ftuar dhe me te nisur ai, Xhaferi ua ka dhuruar menjere fanellat kuqeblu.

E nese per Alesian ka zgjedhur numrin 19 ne fanelle, per ate te Manushit ka patur nje preference per numrin nga vete ky i fundit.

“I thashe presidentit per fanellen me numrin 9 sepse te Vllaznia e para shume viteve me ka pelqyer nje sulmues qe e mbante kete numer, Roland Luçi dhe prandaj zgjodha kete numer”- ka thene prezantuesi i “Procesit Sportiv”./SHKODRA-SPORT.COM/