Vllaznia arriti të merrte një fitore mjaft të rëndësishme në transfertë kundër Bylisit. Ardit Hoxhaj ishte njeriu i kësaj sfide duke realizuar në minutën e 95-të të takimit.

Shtatshkurtri vlonjat “çoi peshë” kuqeblutë dhe festa ishte legjitime në stadiumin “Adush Muça. Pas takimit ka reaguar edhe Enkeleid Alibeaj.

Zyrtari i lartë, anëtari i Komitetit Ekzekutiv në Federatën Shqiptare të Futbollit e vlerëson maksimalisht ekipin shkodran. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ai uron kuqeblutë.

“Bylis – Vllaznia 0-1! Lojë burrërore dhe e bukur. Pavarësisht kësaj, siç thuhet në këto raste “la fortuna aiuta gli audaci” (Fati ndihmon më të guximshmin)! Urime Vllaznisë dhe Shkodrës”, shkruan ai.