Në Ballsh duket se nuk e kanë kapërdirë dot humbjen e sotme ndaj Vlaznisë, që i mposhti me një gol në frymën e fundit.

Tifozët, por edhe vetë trajneri Dovedan, mendon se goli ishte i parregullt, pasi pretendojnë për goditje dënimi gjatë aksionit të golit.

Irritimin e tyre për arbitrat, tifozët e kanë shfaqur edhe në fundin e ndeshjes, ku nga tribuna qëndrore kanë shpërthyer në sharje, teksa në një moment shihet teksa i godasin edhe me shishe uji.

Është dashur ndërhyrja e policisë dhe stjuartëve, për të mbrojtur arbitrat dhe për t’i mbrojtur arbitrat dhe për t’i shoqëruar ata jashtë.

Për më shumë shikoni videon e mëposhtme: