Kategoria Superiore mbyll sot javën e 15-të me derbin e kryeqytetit. Pas këtij dueli, vëmendja do spostohet në javën e ardhshme, e cila do luhet në dy ditë dhe dy orare të ndryshme.

Shtyrja e sezonit ka bërë që kalendari të qëndrojë I ngjeshur, teksa skuadrat do rikthehen në fushë të diel dhe të hënë.

Të dielën e 24 janarit do zhvillohen tre ndeshje në dy orare të ndryshme. Në 13:45, Kukësi pret Bylis, Skënderbeu luan me Apolonine, ndërsa Vllaznia dhe Kastrioti luajnë në 16:45.

E hëna e 25 janarit sheh sërish dy duele. Në 13:45 Tirana luan me Laçin në “Selman Stërmasi” dhe Teuta pret Partizanin në 16:45.

Java 16 – Kategoria Superiore

E diel, 24 janar

13:45

Kukësi – Bylis

Skënderbeu – Apolonia

16:45

Vllaznia – Kastrioti

E hënë, 25 janar

13:45 Tirana – Laçi

16:45 Teuta – Partizani