Sot feston ditelindjen njeriu qe ngriti Vllaznine ne nivelet me te larta te futbollit shqiptar.
Ne pak muaj ka fituar respektin e te gjithe qytetit te Shkodres, qytet ky ku njerezit jetojne me futbollin.

Padyshim nuk ka gje me fantastike qe ne mes te qytetit te jete e shkruar me germa te medha “Happy Birthday Brdariç”.

Kjo do te thote se sa dashuri te madhe kane krijuar tifozet e Vllaznise per trajnerin e tyre, një gjë kjo unikale.

Me plot bindje mund te them se Thomas Brdariç i ka dhene provat se eshte momentalisht trajneri me i mire dhe me rezultativ i futbollit tonë.

Me punën e tij te palodhur po i rikthen ate çfare i ka munguar ketij klubi historik, titullin kampion pas 20 vitesh.

Gezuar ditelindjen, strateg!
Andi GJURGJEJ