Shtate jave pa gol e kane pezmatuar jo pak sulmuesin kryesor te Vllaznise Haris Dilaver, megjithate ai nuk duket aspak i rene moralisht. Boshnjaku 30 vjeçar vazhdon te beje mire ne stervitje dhe me siguri qe do te rikthehet shpejt tek goli.

Ne fakt, aik e nisi mjaft mire kampionatin duke shenuar qe ne javen e pare, pikerisht ne ndeshjen ndaj Apolonise dhe po ashtu edhe ne te dyten, ate ndaj Skenderbeut. Me pas pak pushim dhe rikthim tek goli ne javen e shtate ndaj Kastriotit dhe po ashtu edhe ne javen e tete ndaj Partizanit.

Qe prej kesaj te fundit, Haris “ka agjeruar”. Jane plot 7 ndeshje qe ai nuk ka shenuar dhe kuptohet qe nje situate e tille e ka bere te ndihet jo mire.

Megjithate per fat te tij dhe te skuadres ne skene ka dale sulmuesi tjeter Ardit Hoxhaj i cili ka shenuar rregullisht dhe jo me kot kryeson edhe renditjen e golashenuesve me te mire te kampionatit me 8 gola.

Por Dilaver eshte i etur per te shenuar dhe po stervitet fort per ta bere kete gje. Mbase qe neser ne sfiden ndaj Kastriotit. Ai e di qe sulmuesi matet me gola dhe per kete arsye, do te beje cmos te rikthehet tek ai./SHKODRA-SPORT.COM/