Vllaznia ka gabuar sot ne ndeshjen e rradhes ndaj Kastriotit duke barazuar 0-0 ne shtepi. Dy pike te lena qe mund t’i kushtojne shume kuqebluve per ecurine e metejshme ne kampionat.

Megjithate drejtuesit e klubit kerkojne ta mbajne lart moralin e skuadres sepse kuptohet qe ka edhe shume rruge perpara dhe njekohesisht ka edhe shume besim per ta çuar deri ne fund punen e nisur.

Ka qene sponsori Alban Xhaferi qe pas ndeshjes se sotme me Kastriotin ka kerkuar t’u jape besim futbollisteve dhe stafit teknik teksa permes nje statusi te publikuar ne profilin e tij shkruan:

“Një barazim i pameritur sot. Ecim me vendosmeri përpara ne rrugën drejt suksesit. ReturnToGlory”.

Kuptohet qe ka mese te drejte sepse diferenca me ndjekesit me e afert edhe pas kesaj ndeshje mund te mbetet serish ne 9 pike ose çfare eshte me e keqja mund te ngushtohet ne 7, e mjaftueshme per te vijuar rrugetimin e saj ne krye deri ne fund./SHKODRA-SPORT.COM/