Lajme te mira per arbitrin shkodran Indrit Myrtja. Me ne fund duket se ai tashme ka hyre ne rrugen e duhur dhe po merret ne konsiderate edhe nga drejtuesit e Sektorit te Arbitrimit prane FSHF-se.

Diten e djeshme atij iu besua ndeshja e trete ne kete kampionat, pikerisht ajo Kukesi- Bylis qe u luajt ne “Elbasan Arena” dhe qe perfundoi me fitoren 2-1 te verilindoreve.

Dy ekipet nuk duket se kane patur pretendime te medha ne lidhje me arbitrimin dhe kjo natyrisht qe ia shton edhe me shume vlerat arbitrit Myrtja dhe me siguri qe shume shpejt do ta shohim serish duke gjykuar.

Kjo e ndeshja ishte e treta per te kete kampionat dhe ne fakt kete here nuk ka patur perkrah asnjerin prej asistenteve shkodrane.

Megjithate e rendesishme eshte qe ai te vazhdoje te arbitroje sepse do te jete nje mundesi e mire edhe per keta te fundit per te drejtuar ne Kategorine Superiore./SHKODRA-SPORT.COM