Shkodrani Armando Cungu konsiderohet kandidati kryesor per marrjen e detyres se trajnerit te ekipit te Tiranes. Ky eshte lajmi me i fundit qe qarkullon nderkohe qe nje tjeter kandidature e forte eshte edhe ajo e Orges Shehit.

Ne fakt qe prej ditesh se djeshme jane permendur disa emra te tjere, si Skender Gega, Alban Bushi e Bledar Devolli por sot nderkohe ne skene kane dale dy te tjeret.

Ka qene faqja e emisionit “Procesi Sportiv” ajo qe ka zbardhur me shume detaje ne lidhje me kete teme teksa pak minuta me pare, shkruan:

“Cungu dhe Shehi në balotazh për stolin e Tiranës. Shkodrani më përpara në preferencat e presidentit Halili. Ju si i sjikoni këto alternativa”.

Ne kete menyre nuk perjashtohet mundesia qe Armando Cungu te ulet ne pankinen e kesaj skuadre ne nje kohe qe edhe me perpara eshte permendur mundesia e marrjes se kesaj detyre por nuk eshte realizuar.

Ne Shqiperi Cungu ka drejtuar vetem ekipet e Kukesit, Laçit dhe Vllaznise, nderkohe qe nese realizohet, Tirana do te ishte ekipi i katert qe do te drejtonte ne Superligen shqiptare./SHKODRA-SPORT.COM/