Vllaznia prezantoi pasditen e sotme blerjen e dyte te saj, malazezin Milos Kaleziç, por ai pritet te mos jete i fundit. Ne Shkoder prej disa ditesh jane edhe tre futbolliste te tjere te cilet jane duke u stervitur me ekipin dhe gjasat jane qe te firmosin edhe ata me kuqeblute.

Behet fjale per mbrojtesin gjerman Tim Brdariç, mesfushorin tongolez Vexhi dhe sulmuesin nga Guinea Cisse. Te tre ata presin pergjigjen perfundimtare nga drejtuesit e Vllaznise per te firmosur.

Kur kane mbetur edhe kater dite deri ne afatin perfundimtar te mbylljes se merkatos, ne Shkoder per momentin nuk po diskutohet asnje emer tjeter konkret.

Kjo do te thote se ajo qe pritet eshte vetem firmosja e ketyre tre lojtareve dhe mbyllja e merkatos. Dilemat jane nese do te firmosin te tre apo jo.

Stafi teknik ka kerkuar me shume alternativa ne dispozicion dhe deri me tani rradhet e skuadres jane shtuar vetem me dy lojtare, sulmuesin Albion Avdijaj dhe mesfushorin Milos Kaleziç./SHKODRA-SPORT.COM/