Interi e cila prej kohësh kishte paralajmëruar për ndryshimin total të stemës së saj, faqja e stilimit të logove dhe fanellave të skuadrave më të mira në botë “FootyHeadlines”, ka lançuar logon e mundshme të Interit e cila do të jetë me ngjyrën verdhezi dhe me heqjen e shkronjave “FC” dhe mbajtjen e shkronjave “IM”.

Ndryshim drastik i logos zikaltër ku eleminohen dhe dy ngjyrat karakteristike si e kaltërta dhe e zeza.