Vllaznia-Tirana është finalja e Kupës së Shqipërisë U-19 për këtë edicion. Bardheblutë e drejtuar nga trajneri Gentian Stojku triumfin në derbi ndaj Partizanit me penallti 2-4.

Koha e rregullt përfundoi me rezultatin 0-0, ndërsa nga “ruleta ruse”, bardheblutë u treguan më të saktë. Kujtojmë që Tirana ka fituar këtë trofe vitin e kaluar.

Kjo do të jetë një finale me atmosferën e “klasikes” së futbollit shqiptar. Vllaznia eliminoi në gjysmëfinale Shënkollin me rezultatin 4-0 pas nje ndeshje shume te bukur te kuqebluve.

Djemte e djemte nga trajneri Luan Zmijani konsiderohen favorite per fitimin e ketij trofeu sepse aata po kalojne nje forme shume te mire sportive dhe si rrjedhoje kryesojne edhe ne kampionat.

FT| PARTIZANIT U-19 – TIRANA U-19 0-0

(Tirana fiton me penallti 2-4)

FT/ VLLAZNIA U19- SHENKOLLI U19 4-0

(Nikaj 3, Elbasani)