Me fitore e ka mbyllur javen e 10-te te kampionatit edhe ekipi tjeter shkodran, ai i “Juban Danja- Murlani”. Ndeshjen e sotme e ka patur perballe ekipit te Kinostudios dhe ajo eshte luajtur ne fushen e kompleksit sportiv “Zmijani”.

Ne fund te takimit eshte vulosur rezultati 3-0 ne favor te ekipit te drejtuar nga trajneri Elis Legata i cili me kete trepikesh eshte ngjitur ne kuoten e 21 pikeve dhe mban vendin e katert ne renditje.

Ka qene futbollistja Matilda Tanushi ajo qe ka zhbllokuar shifrat me golin e saj ne minuten e 20-te dhe pjesa e pare do te mbyllej me kete gol te vetem.

Ne te dyten nderkohe ne skene do te ngjitej futbollistja 15 vjeçare Rosela Vasa e cila do te spikaste me lojen dhe paraqitjen e saj, por mbi te gjitha me golat e shenuar.

Vasa do ta dergonte dy here topin ne rrjeten e portes se Kinostudios duke vulosur rezultatin perfundimtar te ndeshjes 3-0 ne favor te “Juban Danja- Murlani”./SHKODRA-SPORT.COM/